Aktualności

"Świat bez kobiet, byłby jak ogród bez kwiatów"...8 marca w naszym przedszkolu świętowaliśmy Dzień Kobiet. Chłopcy składali życzenia swoim Paniom oraz koleżankom z grup, wręczyli także dziewczynkom upominki. Wszystkim kobietom, tym małym i tym dużym, życzymy dużo szczęścia, uśmiechu, radości, siły oraz wyrwałosci w realizacji planów. Wszystkiego najlepszego!

1 marca nasze przedszkole od rana mieniło się kolorami a z każdej strony słychać było wesołą muzykę, bo tego dnia urządziliśmy Bal Karnawałowy.

"Jest taki jeden, no może dwa dni w roku…To Święto Babci i Święto Dziadka…

Dnia 19.01.2022r. w Urzędzie Miasta zostały wręczone nagrody ufundowane przez Burmistrza Parczewa dla laureatów zwycięskich prac plastycznych Ogólnopolskiego Strażackiego Konkursu Plastycznego. Z naszego przedszkola wybrano aż 5 prac, a 1 dziewczynka otrzymała wyróżnienie.

Serdecznie gratulujemy dzieciom wyróżnionych prac przejścia do etapu powiatowego.

Czterolatki w styczniu obchodziły Dzień Koloru Białego. Tego dnia dzieci brały udział w różnych "białych" zabawach m.in. rozpoznawały białe przedmioty za pomocą zmysłu dotyku oraz wybrane białe produkty za pomocą zmysłu smaku, węchu, wzroku i dotyku. Doskonaliliśmy umiejętności matematyczne poprzez liczenie śnieżynek a sprawność ruchowa przy pokonywaniu toru przeszkód. Ponadto wspólnie stworzyliśmy wielkie dzieło, malując mazakami na ogromnej macie.

W dniu 3 grudnia 2021r dzieci z grupy ZAJACZKI i MISIE- wybrały się na wycieczkę do Zakładu Ciastkarskiego Alma w Parczewie. Jest to firma rodzinna z wielkimi tradycjami. Po zakładzie oprowadzała nas Pani Kasia.

Dnia 21.12.2021r. w naszym przedszkolu odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe przygotowane przez starszaków. Przedstawienie było wyjątkowe.

Dnia 16 grudnia w naszym przedszkolu unosił się zapach cynamonu i goździków, a to znaczy, że nasze przedszkolaki upiekły pyszne pierniczki. a to znaczy. Dzieci poznały składniki, z których piecze się pierniczki, mogły też powąchać ciasto wymieszane z przyprawą do piernika. Dzieci dzielnie wałkowały ciasto i wykrawały kształty, a kolejnego dnia ozdabiały lukrem i kolorowymi posypkami i ze smakiem zjadały. Dzięki pierniczkom wszyscy poczuliśmy już świąteczny nastrój .

 

6 grudnia to jeden z najbardziej wyczekiwanych dni przez dzieci na niemal całym świecie. Tego dnia dzieci odwiedza Święty Mikołaj. Również nasze przedszkolaki wyczekiwały już od rana niezwykłęgo gościa. A gdy już się zjawił powitaliśmy go wierszami i piosenką. Wszystkie dzieci otrzymały wspaniałe upominki. Każdemu przedszkolakowi spotkanie dało wiele radości. Szkoda, że na kolejne trzeba czekać aż 365 dni...

Strony