26 kwietnia dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim zorganizowanym przez Publiczne Przedszkole nr 1 w Parczewie. Tematem konkursu był "świat wartości w poezji dziecięcej".

Wśród dzieci w wieku przedszkolnym największe zainteresowanie budzą służby ratunkowe i pojazdy uprzywilejowane. Dlatego 24 kwietnia dzieci z dwóch naszych przedszkolnych grup (Biedronek i Jeżyków) wybrały się do Rejonowej Stacji Pogotowia Ratunkowego i Transportu Sanitarnego w Parczewie. Ratownicy opowiedzieli dzieciom o swojej pracy, pokazali wyposażenie karetki i omówili przyrządy znajdujące się w niej. Chętne dzieci mogły nawet przez chwilę "kierować" karetką.

W środę 18 kwietnia w naszym przedszkolu odbył się konkurs recytatorski. Z każdej grupy wystąpiły po 2 osoby. Dla niektórych dzieci był to pierwszy tak poważny występ. Wszyscy otrzymali pamiątkowe nagrody za trud włożony w przygotowanie się do występu. Celem konkursu było zaprezentowanie umiejętności artystycznych dzieci oraz dostarczenie przedszkolakom doznań artystycznych i emocjonalnych wynikających z przeżywania poezji.

W naszym przedszkolu często gościmy różne teatrzyki. W tym miesiącu odwiedziło nas Studio Arena i zaprezentowało przedstawienie pt." Wróżki", ukazujące historię dwóch sióstr - pracowitej i dobrej oraz leniwej i niegrzecznej. Dzieci zobaczyły jak ważna jest pracowitość oraz okazywanie wzajemnego szacunku.

W poniedziałek 16 kwietnia 2018 roku trzy grupy z naszego przedszkola (Biedronki, Żabki i Jeżyki) wybrały się do kina na bajkę. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem i skupieniem oglądały przygody bohaterów.

W niedzielę 25 marca 2018 roku w Urzędzie Miasta dzieci z okolicznych przedszkoli i szkół prezentowały umiejętności taneczne, wokalne i instrumentalne. W wydarzeniu wzięły udział dzieci z naszego przedszkola. Grupy Motylki i Pszczółki tańczyły do wybranych przez siebie utworów. Majka Turek wraz z Lilianą Jaszczuk wykonały piosenkę w języku angielskim, Kornelka Świć zaśpiewała piosenkę "A ja rosnę i rosnę"a Lila piosenkę "Eldorado".

W związku z nadchodzącymi Świętami Wielkanocnymi w naszym przedszkolu zorganizowaliśmy konkurs na "Rytmiczną pisankę". Dzieci pod czujnym okiem wychowawców wykonały pisanki. Oklejały różnorodnymi materiałami, wzorami i kolorami styropianowe pisanki. Musiały jednak pamiętać, by na ich pisankach było jak najwięcej rytmów. Rozstrzygnięcie konkursu nastąpiło w poniedziałek. Zwycięzcy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy!

Dnia 21.03.2018 nasze Przedszkole wzięło udział w VI Międzyszkolnym Konkursie Piosenki Angielskiej, zorganizowanym przez Zespół Placówek Szkolnych w Przewłoce. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu była "muzyka filmowa". Liliana Jaszczuk oraz Jakub Mańka, którzy reprezentowali nas jako duet, wykonali utwór "You are my sunshine" zajmując III miejsce w konkursie. Naszym Przedszkolakom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów:)

Rodzice naszych przedszkolaków ukrywają przed światem wiele niesamowitych talentów. Najlepszym tego przykładem jest pan Tomek, tata Kornelii. 7 marca odwiedził nasze przedszkole w roli prawdziwego magika. Zaprezentował dzieciom wiele sztuczek i niezwykłych umiejętności, żonglował piłeczkami, chustkami oraz jajkami. Sprawił, że zniknęły pieniądze cioci Magdy ( na szczęście odnalazły się w....balonie).

2 marca nasze przedszkole ponownie odwiedził ukraiński zespół taneczny "Kwieciste gwiazdy". Mogliśmy podziwiać przepiękne układy taneczne i wyjątkowe stroje. To niezwykłe spotkanie dostarczyło nam wielu wspaniałych wrażeń artystycznych.