Aktualności

Dnia 16 października, w ramach obchodów Światowego Dnia Chleba, w grupach Motylki i Pszczółki odbyły się zajęcia kulinarne. Dzieci łączyły i mieszały składniki oraz z entuzjazmem wyrabiały ciasto na chleb pszenny. A po upieczeniu chętnie przystąpiły do degustacji chleba z masłem.

12 października grupę Jeżyki odwiedziła mama Zosi. Pani Agata przeczytała dzieciom ciekawe bajeczki. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem słuchały tekstów literackich. Dziękujemy serdecznie Pani Agacie za przybycie i zapraszamy kolejnych rodziców do włączenia się w naszą akcję „Rodzice czytają dzieciom”.

Motylki i Pszczółki 10 października obchodziły Dzien Drzewa. Poprzez zabawę poznały różne rodzaje drzew, ich znaczenie dla człowieka, zwierząt i przyrody. Wykonały z tej okazji wspólną pracę plastyczną pt. ,,Jesienne drzewo". Najważniejszym wydarzeniem było jednak wspólne posadzenie drzewa.

 

Grupa Jeżyki rozumie potrzebę spożywania dużych ilości owoców oraz warzyw. Z myślą o witaminkach, postanowili zrobić sok jabłkowo- marchewkowy.

W pierwszym tygodniu października Motylki i Pszczółki wybrały się na wycieczkę do Apteki NOWA. Celem wycieczki było poznanie pracy aptekarza, wyglądu i wyposażenia apteki oraz asortymentu leków. Pani Ania, farmaceutka opowiedziała dzieciom o swojej pracy, pokazała jakie lekarstwa oraz witaminy można w niej kupić.

Motylki, Pszczólki i Misie 5 października przygotowały kolorowe kanapki. Wszystkie dzieci z zaangażowaniem dobierały składniki, aby każda wykonana kanapka wyglądała wyjątkowo.

5 października grupę Żabki odwiedziła mama Igi. Pani Ania przeczytała dzieciom „Bajkę o niesfornych zwierzątkach”.

28 września nasze przedszkolaki świętowały Dzień Jabłka.

Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka to święto, które obchodzone jest od 2013 roku. Co roku, w całej Polsce, 20 września, przedszkolaki świętują swój dzień.

15 września w naszym przedszkolu świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki, czyli święto kreatywności i twórczego myślenia. Tego dnia nie zabrakło zabaw z kropką w roli głównej, było przeliczanie kropek, układanie kropkowych rytmów, segregowanie, tory przeszkód i liczne prace plastyczne.

Strony