08.07.2013 - 12.07.2013 TYDZIEŃ PLASTYCZNY

Tydzień plastyczny dzieci rozpoczeły zajęciami z gliny. Odkrywały właściwości gliny poprzez lepienie, a także rozwijały swoją wyobraznię przez tworzenie własnych wyrobów takich jak: miseczki i medale uśmiechu. Dzieci opowiadały o swoich wytworach, porównywały wielkości i kształty.

Następnego dnia w naszym Przedszkolu odbyły się zajęcia z farbami plakatowymi. Dzieci wykonały pracę plastyczną z użyciem papierowych talerzyków, wcześniej pomalowanych farbami pt. "Lew"

W środę odbyły się zajęcia artystyczne z użyciem masy solnej. Dzieci lepiły lizaki różnego kształtu, doczepiały kolorowe patyczki.

Czwartek był dniem "magicznym". Dzieci malowały na białym kartonie sokiem z cytryny swoje "kwaśne minki". Następnie nauczycielka za pomocą żelazka sprawiła, że stawały się one widoczne.

Plastyczny Tydzień zakończył się również zajęciami z gliną. Dzieci wykonały własnoręcznie motylki, serduszka, ślimaki, ozdabiając je wzorem szydełkowym, wcześniej przygotowując glinę wałkując ją na deseczkach. Artystycznymi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, a także pokazem swoich wyrobów ceramicznych dzieliła się z nami Pani Agnieszka  Antoniuk.