22.07.13 - 26.07.13 TYDZIEŃ INDIAŃSKI

W dniach 22-26 lipca urządziliśmy w przedszkolu Tydzień Indiański. Dzieci poznały życie i kulturę Indian; dowiedziały się, gdzie mieszkali Indianie, jakie mieli zwyczaje, co jedli, w co się ubierali. Aby stać się prawowitym Indianinem, dzieci musiały pokonać specjalny tor przeszkód, w którym trzeba było wykazać się prawdziwymi indiańskimi cechami: odwagą, siłą, sprytem, walecznością. Dzielni mali Indianie wykonali piękne pióropusze i amulety z indiańskimi imionami, na twarzach Przedszkolaków pojawiły się waleczne wzory. W tak pięknych ozdobach Indianie wraz ze swoimi przywódcami udawali się na wspólne gry, zabawy i tańce przy "ognisku", któremu towarzyszyły  indiańskie okrzyki. Dzieci słuchały wielu indiańskich opowieści oraz wykonały przepiękne prace plastyczne o tematyce indiańskiej, które można podziwiać w naszej galerii.