Andrzejki w Żabkach i Jeżykach

Ostatni dzień listopada od wieków wiąże się z zabawą i wróżbami. Tego dnia nasze przedszkole odwiedziła Dobra Wróżka, która przybliżyła dzieciom historię andrzejek i wywróżyła im same dobre rzeczy. Pierwszą wróżbą, którą poznały dzieci, było lanie wosku przez klucz. Z powstałego "dziwnego stworka" wyłoniła się postać....pani Zimy, której towarzyszyło kilka śnieżynek. Ta wróżba z pewnością się spełni niebawem ;). W kolejnej wróżbie, poprzez przebijanie serca z imionami, dzieci poznały imię swojego najlepszego przyjaciela/przyjaciółki. Później przedszkolaki losowały karteczki z atrybutami różnych zawodów na podstawie, których musiały odgadnąć kim będą w przyszłości. Następnie dzieci wrzucały monetę do miski i wybierały kubeczek, pod którym ukrywała się niespodzianka przepowiadająca przyszłość. To był bardzo miły i wesoły dzień. Dziękujemy Dobrej Wróżce za tak dobre wróżby :-).