Andrzejki w Motylkach i Pszczółkach

„Hokus-pokus, czary-mary, niech się spełnią andrzejkowe czary.” 30 listopada w przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowane były Andrzejki. Andrzejki to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Było lanie wosku, wróżenie z gwiazd, przekłuwanie serduszek z imionami, wróżenie za pomocą kostki do gry, kubeczków a także wykonaliśmy eksperyment pokazujący, na czym polega wybuch wulkanu. Wróżby przeplatane były różnymi tańcami przy muzyce. Dzieci bawiły się świetnie.