Dzień Wiosny

W dniu 20.03.2017r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w tradycyjnym obrzędzie ,,pożegnania zimy – powitania wiosny”. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Po zabawie w sali grupa Żabki zebrała się przed przedszkolem by wyruszyć pochodem na spacer nad rzekę trzymając w rękach Marzannę. Dzieci pożegnały Marzannę- zimową pannę, a gromkimi brawami powitały wiosnę. Dbając o czystość naszego otoczenia doszliśmy do wniosku, że naszą kukłę wyrzucimy do śmietnika. Dzieci stwierdziły zgodnie, że wiosna już przybyła i mają nadzieję, że zagości u nas na dobre, zazieleni łąki, drzewa i trawy ;). Uroczyście powitały wiosnę również Pszczółki i Sówki. Dzieci ma cześć wiosny przygotowały piękne gaiki-maiki.