WAKACJE W "SKOWRONKU"

Dyżur wakacyjny :)

Przedszkolaki spędzające wakacje w   Niepublicznym Przedszkolu Artystyczno- Językowym Skowronek  nie wiedziały co to  nuda. Cały lipiec i sierpień odbywały się zajęcia w ramach wakacyjnego programu autorskiego.Podczas tygodnia "Poznajemy zawody" nasze przedszkole odwiedzili strażacy, którzy specjalnie dla przedszkolaków zaprezentowali wóz strażacki oraz jego wyposażenie. Gościliśmy także Panią kosmetyczkę, Panią fryzjerkę oraz Panią pielęgniarkę.  Tydzień plastyczny sprawił dzieciom wiele radości. Przedszkolaki m. in wykonały motylki, serduszka, ślimaki z własnoręcznie  przygotowanej gliny. Artystycznymi umiejętnościami, wiedzą i doświadczeniem, a także pokazem swoich wyrobów ceramicznych dzieliła się z nami Pani Agnieszka  Antoniuk. Cykl zajęć pt "Żółty tydzień" rozpoczęliśmy od przygotowania koktajli z żółtych owoców. Największą radość sprawiła wszystkim degustacja. Codziennie odszukiwaliśmy ukryte w sali listy od Słoneczka, które  miało dla nas dużo ciekawych zadań do wykonania.Korzystając ze  słonecznej pogody wiele czasu spędziliśmy na nowym placu zabaw. Wielką frajdę sprawiły  dzieciom nowe zabawki do piaskownicy, namioty, hulajnogi. Podczas "Indiańskiego tygodnia" dzieci poznały życie i kulturę Indian. Aby stać się prawowitym Indianinem, dzieci musiały pokonać specjalny tor przeszkód, w którym trzeba było wykazać się prawdziwymi indiańskimi cechami: odwagą, siłą, sprytem, walecznością. Dzielni mali Indianie wykonali piękne pióropusze i amulety z indiańskimi imionami, na twarzach Przedszkolaków pojawiły się waleczne wzory. Podczas "Tygodnia bajek" przenieśliśmy się w zaczarowany świat, gdzie każda historia ma dobre zakończenie. Nie zabrakło również "Tygodnia sportowego"  w trakcie którego dzieci  miały okazję dowiedzieć się jak ważny jest sport w naszym życiu. Brały czynny udział w zabawach sportowych: rzut do celu , mini mecz piłki nożnej ,zawody grupowe , bieg na czas , piłka parzy. Cykl "Lato z radiem" obfitował w wiele atrakcji; w naszym przedszkolu odbył się konkurs karaoke, podczas którego każdy przedszkolak wykonywał swoją ulubioną piosenkę. Gościliśmy także "Teatr Lalek Pinokio" z przedstawieniem pt."Niezwykły przyjaciel" W pięknej, kolorowej scenografii, przy wykorzystaniu lalek teatralnych, aktorzy wprowadzili dzieci w baśniowy świat  niezwykłej przyjaźni młodego chłopca Macieja i rogatego byka, którzy wyruszyli w poszukiwaniu szklanej góry. Na swojej drodze spotykali złego króla Trolla.  Była to historia o przyjaźni w trudnych chwilach, poświęceniu i odwadze. Po zakończonym spektaklu aktorzy przygotowali dzieciom kolorowe zwierzątka wykonane z balonów. Wakacje zakończyliśmy "Tygodniem międzynarodowym" podczas którego dzieci dowiadywały się jak żyją ich rówieśnicy w różnych częściach świata, co ich dzieli, co łączy, jak wygląda ich zwykły dzień. Przedszkolaki miały okazję poznać podania i  legendy dotyczące naszego miasta, na zakończenie z wielką radością kolorowały herb Parczewa.

Mamy nadzieję, że tegoroczne wakacje będą niezapomniane nie tylko dla dzieci, które wyjeżdżały, ale także dla tych które zostały w   Przedszkolu Skowronek.