WYCIECZKA PSZCZÓŁEK I ŻABEK - LASY PARCZEWSKIE

Dzieci z grup "Żabki" i "Pszczółki" pod opieką nauczycielek wybrały sie na wycieczkę przyrodniczą do Lasów Parczewskich. Pierwszym punktem naszej wyprawy była ścieżka przyrodnicza nad jeziorem Obradowskim. w lesie czekał na nas leśniczy p Jakub Kijewski. Wspólnie udalismy się na spacer drewnianą kładką, prowadzacą przez najciekawsze pod względem florystycznym fragmenty lasu i torfowiska. Pan leśniczy opowiadał nam o gatunkach roślin i zwierząt występujących w lesie oraz przekazał nam wiele niezbednych informacji na temat ochrony środowiska. Słuchając opowieści p Jakuba dzieci zaopatrzone w lupy i lornetki obserwowały naturalne okazy ekosystemu świata roślin i zwierząt.   Następnie udaliśmy sę nad Jezioro Białka, gdzie mieliśmy okazję z bliska obserwować różne gatuki ptaków np. kaczkę czubatą, kaczkę krzyżówkę, łabędzia czy bociana. Dzieci brały udział w zabawach badawczych z wodą, określały jej temperaturę, czystość oraz jej podstawowe właściwości. W naszej wycieczce pojawił sie akcent historyczny- udalismy się na Groby Partyzantów, aby uczcić ich pamięć minutą ciszy. Na zakończenie naszej wyprawy przedszkolaki otzrymały upominki od Nadleśnictwa Parczew oraz odznaki "Małych Odkrywców".